Oddział Kliniczny Leczenia Bólu Przewlekłego
Szpital Uniwersytecki w Krakowie »

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Ocena placówki: 0

Pozytywnych: 0
Neutralnych: 0
Negatywnych: 0
  • Adres:
  • 31-501 Kraków
  • ul. Kopernika 36

Opis:

31-531 Kraków, ul. Śniadeckich 10
tel. 424-88-82
Kliniczny Oddział Leczenia Bólu Przewlekłego i Farmakologii Klinicznej powstał w Szpitalu Uniwersyteckim w 2002 roku. W jego strukturze funkcjonują dwa oddziały kliniczne: Oddział Leczenia Bólu Przewlekłego i Oddział Farmakologii Klinicznej

Oddział Leczenia Bólu Przewlekłego jest pierwszą tego typu placówką kliniczną w Polsce. W oddziale tym są hospitalizowani zarówno chorzy z bólem nowotworowym opornym na konwencjonalne leczenie, wymagający zastosowania inwazyjnych procedur terapeutycznych, jak i chorzy z bólem nienowotworowym np. pacjenci z bólem pourazowym, szczególnie w wieku podeszłym, zwłaszcza po złamaniach kości długich i kręgosłupa (w tych przypadkach kiedy wykonanie skutecznego zabiegu operacyjnego nie jest możliwe), oraz chorzy po urazach rdzenia kręgowego (ból rdzeniowy) i nerwów obwodowych (ból fantomowy).


Hospitalizowani są także chorzy z przewlekłym bólem w narządzie ruchu, przede wszystkim z chorobą zwyrodnieniową stawów biodrowych lub kolanowych, u których wykonanie skutecznego zabiegu nie jest możliwe lub też zespół bólowy jest następstwem nieskutecznego leczenia operacyjnego, oraz pacjenci w bardzo zaawansowanym stadium reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Kolejną grupę pacjentów oddziału stanowią chorzy z bólem neuropatycznym wymagający hospitalizacji w celu zastosowania inwazyjnych procedur terapeutycznych.

W Oddziale prowadzone jest wielokierunkowe postępowanie terapeutyczne, uwzględniające zarówno farmakoterapię, jak i blokady terapeutyczne, neuromodulację (elektrostymulacje, akupunktura), zabiegi neurodestrukcyjne (neurolizy, termolezja) oraz psychoterapię, jak również Oddział ściśle współpracuje z Zakładem Badania i Leczenia Bólu, w którym mieści się Poradnia Przykliniczna Oddziału Leczenia Bólu Przewlekłego

W Oddziale Leczenia Bólu Przewlekłego jest prowadzona dydaktyka przed- i podyplomowa z zakresu leczenia bólu przewlekłego i medycyny paliatywnej, oraz badania naukowe nad optymalizacją postępowania terapeutycznego u chorych z bólem przewlekłym.

Lekarze pracujący na tym oddziale

Opinie  Zgłoś błąd »

Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat tego oddziału. Możesz być pierwszy