Oddział Kliniczny Klinki Nefrologii
Szpital Uniwersytecki w Krakowie »

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Ocena placówki: 0

Pozytywnych: 0
Neutralnych: 0
Negatywnych: 0
  • Adres:
  • 31-501 Kraków
  • ul. Kopernika 36

Opis:

Początek Kliniki Nefrologii sięga roku 1962, kiedy to pod kierunkiem Prof. Zygmunta Hanickiego utworzono pierwszy w Polsce południowej Ośrodek Dializ przy II Klinice Chorób Wewnętrznych. Sama Klinika Nefrologii została powołana w roku 1969 w ramach Instytutu Medycyny Wewnętrznej AM w Krakowie.Klinika - największy ośrodek nefrologiczny w makroregionie ma duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób nerek. Doświadczenie to obejmuje leczenie zachowawcze chorób nerek, leczenie zabiegowe ostrej i schyłkowej niewydolności nerek w oparciu o hemodializy, dializy otrzewnowe przerywane i dializy otrzewnowe ciągłe. Niektóre zabiegi stosowane w ostrej niewydolności nerek wykonywane są również w miejscu pobytu pacjenta. W sali zabiegowej Kliniki wytwarzane i korygowane są przetoki tętniczo-żylne, zakładane cewniki permanentne do hemodializ oraz implantowane cewniki do dializ otrzewnowych.


Klinika współpracuje z I Kliniką Chirurgii Gastroenterologicznej przy transplantacji nerek i prowadzi chorych po przeszczepie. Stosuje, zgodnie ze standardami światowymi, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i lecznicze.Klinika prowadzi również szeroką działalność naukową obejmującą wiele dziedzin nefrologii. Realizowane badania dotyczą: toksyn mocznicowych, zaburzeń immunologicznych w przebiegu mocznicy, efektywności hemodializy i dializy otrzewnowej, zakażeń wirusowych oraz powikłań ze strony układu krążenia u chorych z przewlekłą niewydolnością nerek, dializowanych i u pacjentów po przeszczepieniu nerki.

W murach Kliniki wiedzę i doświadczenie zdobywają studenci Wydziału Lekarskiego, jak również lekarze przygotowujący się do specjalizacji.

W skład wysokowyspecjalizowanego personelu wchodzi 23 lekarzy, w tym 12 z II stopniem specjalizacji, oraz radiolog, anestezjolog, psycholog, rehabilitant.

Warunki lokalowe pozwalają na komfortowy pobyt pacjentów w miłej, spokojnej atmosferze. Do ich dyspozycji są sale 2, 3 i 4 osobowe z osobnym węzłem sanitarnym, lodówką, telefonem przy łóżku oraz telewizorem. Pomieszczenia Intensywnej Terapii i Oddział Dializ są klimatyzowane.

Personel Kliniki kompetentny, rzetelny, solidny jest w pełni dyspozycyjny i zawsze pamięta by: "Nigdy nie pozbawiać nikogo nadziei".

16 000 porad udzielanych w ciągu roku
550 hospitalizowanych rocznie
28 000 hemodializ rocznie

Telefony kontaktowe:

Dyżurka Lekarska ? Intensywnej Opieki Medycznej: 424-78-03
Dyżurka Lekarska ? Oddział Chorych Dializowanych: 424-78-15
Dyżurka Lekarska ? Oddział Chorych po przeszczepie: 424-78-09
Dyżurka Lekarska ? Oddział Dializ Otrzewnowych: 424-78-26
Dyżurka Lekarska ? Oddział Hemodializ: 424-78-19
Poradnia Nefrologiczna: 424-78-39

Lekarze pracujący na tym oddziale

Władysław Sułowicz
Władysław Sułowicz »
ocena: 0
nefrolog

Opinie  Zgłoś błąd »

Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat tego oddziału. Możesz być pierwszy