Oddział Kliniczny Kliniki Onkologii
Szpital Uniwersytecki w Krakowie »

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Ocena placówki: 0

Pozytywnych: 0
Neutralnych: 0
Negatywnych: 0
  • Adres:
  • 31-501 Kraków
  • ul. Kopernika 36

Opis:

31-501 Kraków, ul. Śniadeckich 10
Sekretariat Ordynatora:
tel./fax: (012) 424-76-88, 424-76-81
e-mail: klonk@mp.pl
radiologicznej Szpitala Św. Łazarza. Dopiero w 1974 roku nastąpiło na ówczesnej Akademii Medycznej w Krakowie oddzielenie onkologii od rentgenodiagnostyki, a w 1991 roku Samodzielny Oddział Radioterapii przekształcony został w Klinikę Onkologii.Klinika gwarantuje pacjentom dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki opartej o bazę Szpitala Uniwersyteckiego tj. mammografii, tomografii komputerowej, USG oraz rezonansu magnetycznego. Ze względu na sąsiedztwo z Zakładem Radiologii istnieje możliwość szybkiego uzyskania wyników tych badań i wzajemnych konsultacji. Materiał do diagnostyki mikroskopowej pobierany jest przez chirurga-onkologa, a wynik badania uzyskiwany jest często po 48 godzinach.


Leczenie chirurgiczne raka skóry, wargi i czerniaka wykonywane jest w warunkach ambulatoryjnych. W tych warunkach przeprowadzana jest również większość leczenia chemicznego. Chorzy wymagający leczenia szpitalnego hospitalizowani są w czterech salach 3-osobowych. Pracownia Rentgenoterapii umożliwia leczenie napromienianiem, a bardziej skomplikowane leczenie przeprowadzane jest w Pracowni Radioterapii Dziecięcego Szpitala Klinicznego CM UJ w Prokocimiu. Terminy leczenia napromienianiem nie przekraczają 30 dni.

Klinika specjalizuje się w leczeniu skojarzonym raka piersi, jelita grubego, nowotworów głowy i szyi oraz układu chłonnego. Dzięki współpracy z Kliniką Hematologii istnieje możliwość chemioterapii wysokodawkowej z przeszczepami szpiku lub komórek macierzystych z krwi obwodowej.Badania naukowe Kliniki poświęcone są zapobieganiu rakowi żołądka, wczesnej diagnostyce raka piersi oraz monitorowaniu leczenia przerzutów do kości.

Swoją przyszłość Klinika upatruje w doskonaleniu nowoczesnych metod radioterapii oraz leczenia skojarzonego, pozwalającego na bardziej oszczędne zabiegi operacyjne. Cele te możliwe są do realizacji we współdziałaniu z pozostałymi Klinikami Szpitala Uniwersyteckiego.

9 900 porad udzielanych w ciągu roku
700 hospitalizowanych rocznie
4 800 badań diagnostycznych rocznie


Telefony kontaktowe:

Dyżurka Lekarska: 424-76-83
Dyżurka Pielęgniarska: 424-76-84
Poradnia Przykliniczna: 424-76-86
Pracownia Rentgenoterapii: 424-76-87

Lekarze pracujący na tym oddziale

Janusz Pawlęga
Janusz Pawlęga »
ocena: 0
onkolog

Opinie  Zgłoś błąd »

Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat tego oddziału. Możesz być pierwszy