Oddział Kliniczny Kliniki Neonatologii
Szpital Uniwersytecki w Krakowie »

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Ocena placówki: 0

Pozytywnych: 0
Neutralnych: 0
Negatywnych: 0
  • Adres:
  • 31-501 Kraków
  • ul. Kopernika 36

Opis:

31-501 Kraków, ul. Kopernika 23
Sekretariat Ordynatora:
tel. (0-12) 424-85-55
Klinika otacza opieką wszystkie dzieci wymagające obserwacji i leczenia, poczynając od najmniejszych wcześniaków ważących po urodzeniu około 500g.
Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt: respiratory, inkubatory, pompy infuzyjne, aparat rtg oraz ultrasonograf. Doskonałe warunki sprzyjają stworzeniu przytulnego, cichego i bezpiecznego środowiska dla najmniejszych z najmniejszych.

Personel lekarski stanowią wysokiej klasy specjaliści neonatologii, pogłębiający swoją wiedzę w trakcie stypendiów zagranicznych w renomowanych ośrodkach w Europie i USA. Szansą dla najciężej chorych noworodków są doskonale wyszkolone pielęgniarki, których doświadczenie i zaangażowanie pozwala zmniejszyć stres i cierpienie dzieci.

Dodatkową opiekę sprawuje 2 magistrów fizykoterapii, którzy małym pacjentom zapewniają rehabilitację według metody Vojty i Bobathów. W trosce o dobro pacjentów oddziały patologii są szeroko otwarte dla rodziców i rodzeństwa, co pozwala na ciągły kontakt z kilkusetgramowym maleństwem. Matki małych wcześniaków zachęcane są do kontaktów z dzieckiem według zasad szkoły kangoo-roo, zasad wprowadzanych w Klinice, we współpracy ze specjalistami z Holandii.
Zespół lekarski Kliniki Neonatologii jest autorem licznych publikacji, z których wnioski kliniczne znalazły zastosowanie w modyfikacjach diagnostyki i terapii schorzeń okresu noworodkowego w wielu ośrodkach neonatologii w kraju. Klinika jest centrum szkolenia neonatologicznego dla makroregionu Polski południowo-wschodniej. Organizowane szkolenia i wykłady pozwoliły wypracować, wspólny dla całego regionu, schemat postępowania w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia noworodka. Formą uznania dla osiągnięć Kliniki stał się jej wybór przez przedstawicieli Children Medical Care Foundation na jedno z dwóch miejsc szkolących neonatologów z Ukrainy. Klinika bierze czynny udział w realizacji Rządowego Programu Poprawy Opieki Perinatalnej.

Pracownicy Kliniki okazując ciepło, wrażliwość malutkim pacjentom, realizują hasło II Krakowskiego Sympozjum Medycyny Perinatalnej, które brzmi: "Takie naszej Ojczyzny przyszłe we świecie uznanie, jakie o losy płodu i noworodka staranie".

11 000 porad udzielanych w ciągu roku
3 000 hospitalizowanych rocznie

Telefony kontaktowe:

Dyżurka Lekarska: 424-85-56, 424-85-57
Oddział Intensywnego Nadzoru: 424-85-59
Oddział Wcześniactwa: 424-85-58
Poradnia Przykliniczna: 424-85-62

Lekarze pracujący na tym oddziale

Ryszard Lauterbach
Ryszard Lauterbach »
ocena: 0
neonatolog

Opinie  Zgłoś błąd »

Jeszcze nikt nie wypowiedział się na temat tego oddziału. Możesz być pierwszy