Innowacje w medycynie – Philips Lumify


Innowacje w medycynie – Philips Lumify

Rozwój rodzi rozwój
Każda era przynosiła rozwiązania których wcześnie nawet nie można było sobie wyobrazić. To dzięki innowacjom technologicznych, przemysłowym medycyna również się rozwija. Z roku na rok coraz więcej chorób jest szybko i sprawnie diagnozowane np. poprzez duży dostęp do tomografii, kardiomonitorów, czy rezonansu magnetycznego, pacjenci mogą podjąć szybsze leczenie – a co za tym idzie szybciej wrócić do zdrowia lub poprawić jakość życia. Dzięki dużej otwartości i chęci rozwoju sporo rzeczy przenika pomiędzy branżami, dostarczając rozwiązań, które wydawały się nierealne. Przykładem może być Philips Lumify, czyli ultrasonograf, który pozwala na przeprowadzenie badania w każdym miejscu. Potrzebna do niego jest tylko specjalna głowica USG i smartfon lub tablet – to pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Więcej informacji na temat pierwszego mobilnego ultrasonografu znajdziesz na stronie producent Philips https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify


Większa wygoda badania
To wszystko zdecydowanie rozpowszechniło i przyspieszyło niektóre badania – a wczesne diagnozy nawet wyeliminowały niektóre z chorób. Pacjenci mogą liczyć na szybkie wsparcie, a placówki szpitalne na precyzyjne wyniki i zdecydowanie krótszy czas przeprowadzenia i komfort samych badań. Obecnie spora liczba szpitali posiada urządzenia, które są w stanie wykryć większość chorób oraz pomóc w ich leczeniu. Ponieważ wszyscy dążą do dużej mobilności, wygody, ale i precyzji – dlatego też medycyna podejmuje współpracę z nowoczesnymi technologiami np. VR, IT, czy UX. Niejednokrotnie nawet przyspieszając rozwój poszczególnych rozwiązań!


Dokąd zmierza przyszłość?
Wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które poprawiają jakość, oraz pozwalają na rzeczy, które wcześniej były bardzo trudno dostępne lub po prostu nierealne. Obserwując postęp, możemy być pewni, że sporo jeszcze przed nami – co przyniesie jutro? Niewiadomo. Ale przykład mobilnego ultrasonografu potwierdza słowa, że warto utrzymywać otwartość ponieważ tylko wtedy można tworzyć tzw. rzeczy niemożliwe.