Jak wybrać najlepszą metodę przeszczepu włosów?


Jak wybrać najlepszą metodę przeszczepu włosów?

Różnice między FUE i FUT

Podczas przeprowadzania przeszczepu lekarz od włosów musi upewnić się, że włosy dawcy są pobierane tylko z regionu bezpiecznego. Istnieją dwie techniki chirurgiczne, dzięki którym włosy mogą zostać usunięte z obszaru skóry na głowie pacjenta - przeszczep komórek pęcherzykowych FUT oraz ekstrakcja jednostek pęcherzykowych FUE. W przeszczepie włosów FUT cienki pas włosów jest usuwany z obszaru dawcy. W przeszczepie FUE, każdy przeszczep włosów jest usuwany z obszaru dawcy jeden po drugim, za pomocą specjalnego narzędzia Niezależnie od wyboru sposobu ekstrakcji, metoda przeszczepiania włosów jest dokładnie taka sama.

Zalety i wady technik transplantacyjnych

W przypadku pacjentów poddawanych przeszczepowi włosów FUE, w większości przypadków cała skóra głowy musi zostać ogolona przed zabiegiem. W przypadku pacjentów poddawanych zabiegowi FUT, usuwany jest tylko pasek włosów, co umożliwia pacjentom powrót do normalnego trybu życia znacznie szybciej. Ponieważ technika FUE umożliwia technikowi pobranie co drugiego szczepu włosów z obszaru bezpiecznego, wydajność przeszczepów jest mniejsza. W rezultacie wiele klinik jest zmuszonych do usuwania włosów spoza tej strefy, co oznacza, że ??wraz z wiekiem przeszczepione włosy mogą się rozrzedzać i wypadać. Słynące z usług takich jak przeszczep włosów Katowice to miasto, w którym taki zabieg może wykonać doświadczony dr Turowski.

Wybór metody

Usunięcie włosów z zewnątrz obszaru dawcy za pomocą FUE może powodować, że okrągłe blizny poza obszarem dawcy staną się bardziej widoczne w miarę upływu czasu. Wytrzymałość w procedurze przeszczepiania włosów metodą FUE jest mniejsza, ponieważ dokładność narzędzia jest niższa niż przy użyciu mikroskopu. Na dodatek w procedurze transplantacji włosów FUE nie są wymagane żadne szwy. Wielu lekarzy od włosów stawia metodę FUE wyżej od FUT. Wynika to także z faktu, że do przeprowadzania przeszczepów włosów FUE potrzebny jest mniejszy zespół. Podczas przeprowadzania procedury FUT, wykwalifikowany lekarz od włosów jest zobowiązany do ukończenia operacji w akceptowalnym standardzie, bez narażania pacjenta na ryzyko.

űródło artykułu: http://www.drturowski.pl/pl/