Najlepsze produkty do włosów z olejami – sięgnij po topowe olejki


Najlepsze produkty do włosów z olejami – sięgnij po topowe olejki

Nie bez powodu olejki do włosów są tak popularne. Te pięknie pachnące i w pełni naturalne, bursztynowe substancje są silnie regenerującymi kosmoceutykami, które natychmiast upiększają włosy. Są one w stanie wbudować się w struktury pasm, wygładzając i naprawiając mikro-uszkodzenia na ich powierzchni. Produktów do włosów z olejkami jest wiele, dlatego warto wiedzieć czym się kierować, wybierając dobry olejek do włosów. Poniższy poradnik kosmetyczny pomoże wybrać ten najlepszy.

Potencjał drzemiący w olejkach do włosów Olejki do włosów mają pewną wspaniałą właściwość: są w stanie wniknąć do mieszków włosowych i dotrzeć do wnętrza każdej cebulki, aby ją wzmocnić i pobudzić do wzrostu. Takiej cechy nie posiadają odżywki i balsamy do włosów; tylko olejki działają bowiem na skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie, oczyszczając, nawilżając i regulując sebum. Tą unikalną cechę olejków wykorzystują tylko niektóre kosmetyki i tylko one pozwolą nam odkryć zalety olejowania włosów. Takie właśnie jest najważniejsze kryterium wyboru olejków, które zagwarantuje nam, że będziemy mogli wykonać pełne olejowanie włosów i tym samym wykorzystamy cały potencjał drzemiący w olejkach. Kupując olejek zawsze należy zatem sprawdzać, czy nadaje się do nakładania na skórę głowy.

Olej olejowi nierówny Olejki w drogeriach można podzielić na dwie grupy: takie, które nadają się do pełnowymiarowej kuracji i regenerują włosy i ich cebulki i takie, których potencjał nie jest niestety wykorzystany w pełni. Większość olejów w sklepach służy do termo-ochrony i nadania blasku włosom. Owe upiększające produkty często oprócz olejków zawierają dodatkowe, czasem kontrowersyjne substancje (parabeny, silikony, pochodne ropy naftowej, alkohole). Są one świetne jako lotiony nabłyszczające, ułatwiają stylizację i rozczesywanie włosów, chronią przed słońcem i gorącym powietrzem suszarki, ale niestety nigdy nie zregenerują włosów w takim stopniu, jak te, których skład w pełni pozwoli olejować włosy niemal każdą metodą.

Jak wybrać olejek do włosów? Aby zapewnić włosom maksimum pielęgnacji należy zatem po pierwsze uważnie sprawdzać skład produktu, a po drugie skłaniać się ku kosmetykom, które nadają się do nakładania na skórę głowy i zapewnią pasmom dogłębną regenerację. Wówczas włosy szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem i zdrowym, szybszym wzrostem. Aby wybrać najlepszy olejek do włosów, warto prześledzić rankingi olejków i zestawienia opisujące najlepsze produkty do włosów z olejami.