Nalewki dobre na choroby?


Nalewki dobre na choroby?

Tradycyjna medycyna nie zawsze potrafi znaleźć skuteczny środek na dręczące nas choroby lub tradycyjne leki nie działają. W takim przypadku warto sięgnąć po nalewki zdrowotne. Mimo iż są one jedynie środkiem wspomagającym i nie zastąpią konsultacji ze specjalistą, mogą uratować nas od objawów choroby.


Czosnek nie tylko na wampiry

Jedną z powszechnie znanych nalewek nazwaną także eliksirem młodości jest nalewka czosnkowa. Ten niepozorny napój obniża cholesterol w organizmie, a co za tym idzie: ryzyko zawału serca. Nalewka nie tylko oczyszcza nasz organizm z nie rozpuszczonego wapnia, lecz także ma działanie odmładzające i przeciwnowotworowe. Wszystko dzięki zbawiennemu działaniu czosnku. To naturalny antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym. Tylko jak z czosnku i spirytusu stworzyć nalewkę? Będziemy do tego potrzebować 35 gramów czosnku i 200 ml spirytusu. Najpierw miażdżymy i drobno siekamy czosnek. Po zalaniu spirytusem odkładamy nalewkę domową w chłodne miejsce. Kiedy minie już tydzień, otwieramy butelkę, przecedzamy napój i ponownie zamykamy ją na trzy dni. Po tym czasie przeprowadzamy kurację. Wypijamy po jednej kropli nalewki do śniadania, obiadu i kolacji pierwszego dnia, drugiego: po dwie krople, a trzeciego: po trzy i tak do skończenia się nalewki. Kurację stosujemy raz do roku. A co jeśli nasz cholesterol jest w normie, tylko od czasu do czasu bolą nas kości?


Spirytus i jajko pijemy na zdrowie

W takim wypadku najlepszym napojem na osteoporozę i zdrowe kości jest nalewka jajeczna. Jajko, a dokładniej jego skorupka jest bogata w łatwo przyswajalny dla organizmu wapń. Zawiera także minerały w postaci boru, cynku, czy żelaza. Najważniejszy jest wybór odpowiednich jajek, które najlepiej zakupić w sklepach ze zdrową żywnością. Do przygotowania tej nalewki na osteoporozę potrzebne Ci będzie 10 jaj, 3 kg cytryn, 0,7 l alkoholu i duży słoik lub naczynie z przykrywką. Na początku musisz wyszorować i sparzyć wszystkie jajka, a także wycisnąć sok z cytryn w rękawiczkach. Jajka wkładasz do słoika i zalewasz sokiem z cytryn. Po 3 dniach przebijasz ich skorupkę widelcem. Następnie przez 10 dni trzymasz miksturę w lodówce mieszając ją rano i wieczorem. Potem zostaje Ci już tylko wyjąć białe błonki z jajek i twoja nalewka na osteoporozę jest gotowa. Kuracja trwa kilka dni, przeprowadza się ją raz do roku i polega na zażywaniu 50 ml napoju dziennie.


A co na przeziębienie?

Jeśli jednak naszą jedyną udręką jest drobna infekcja sięgnijmy po cytrynówkę: to najlepsza znana światu nalewka na przeziębienie. Potrzebne nam będą jedynie 3 cytryny, 5 łyżek miodu i 100g korzenia imbiru. Sok z dwóch cytryn wyciskamy do dużego słoja. Pozostałą cytrynę i imbir myjemy, kroimy w plasterki i również wrzucamy do słoja. Całość odstawiamy na dwa dni. Imbir jest bogaty w substancje przeciwzapalne, a cytryna zawiera dużą ilość witaminy C dzięki czemu z łatwością pozbędziemy się infekcji. Także pijmy wszelkie nalewki na zdrowie.